R
e
z
e
r
w
u
j

Szczawnica

Szczawnica położona jest w samym sercu Pienin, nie bez powodu zwanych jednym z najpiękniejszych zakątków Polski. Głęboko osadzona w dolinie Grajcarka, otoczona łańcuchem Pienin i Beskidem Sądeckim, łagodnie poprzecinana nurtem Dunajca i oparta o granicę ze Słowacją przyciąga, rzesze turystów, amatorów sportów, wędrówek górskich i kuracjuszy. To tu znajduje się jedno z najstarszych źródeł wód mineralnych, zwanych przez górali „szczawami”. Im też osada, znana już w XV wieku, zawdzięcza swoją nazwę. O uzdrowiskowym klimacie Szczawnicy, słyszeli już chyba wszyscy, zapewne mało kto jednak wie, że w XIX wieku była ulubionym miejscem Henryka Sienkiewicza. Pisarz odwiedzał ówczesne miasteczko wielokrotnie. Tu też powstały „Wiry” – jedna z jego powieści. Szczawnica, jako artystyczna mekka dla XIX wiecznej arystokracji, pozostawiła po sobie istne perełki architektoniczne. Stare piękne wille, które odrestaurowane, z zachowaniem wszystkich szczegółów i pełne historii, służą dziś gościom Szczawnicy, jako pensjonaty, kawiarnie i restauracje. Taka jest i historia WILLI POKUSA.[:en]Szczawnica oferuje bogaty wybór możliwości aktywnego wypoczynku. Dwa piękne parki o bogatej faunie i florze przyciągają amatorów pieszych wędrówek. Są dobrze oznakowane szlaki turystyczne. Krajobrazy górskie dostarczają niezapomnianych wrażeń. Wąwóz Homole w Jaworkach uznany jest za najpiękniejszy wąwóz skalny w całych Pieninach, jak również rezerwat Białej i Czarnej Wody.

W samym centrum Szczawnicy można skorzystać z kolejki krzesełkowej prowadzącej na Palenicę skąd rozpościera się widok na wspaniałą panoramę Tatr, Pienin, Beskidu Sądeckiego. Obok na Szafranówce zbudowano letnią 700-metrową rynnę grawitacyjną. Są przygotowane liczne trasy rowerowe oraz konne.
Jedną z największych turystycznych atrakcji w Pieninach jest Spływ Przełomem Dunajca. Sezon spływu rozpoczyna się 1 kwietnia i trwa do 31 października. Długość spływu ok. 20 km a trwa od 3 do 4 godzin.

Szczawnica jest atrakcyjna także zimą. Na trenie miasta znajdują się wyciągi narciarskie oraz trasy zjazdowe. Sztucznie śnieżona trasa na stoku Palenicy przygotowana dla zaawansowanych narciarzy oraz snowboardzistów posiada homologację FIS (zawody alpejskie).
Uzdrowisko posiada doskonałą bazę zabiegową.

Dzięki specyficznemu mikroklimatowi oraz obecności źródeł wód mineralnych miasto wyspecjalizowało się w leczeniu chorób dróg oddechowych, przewodu pokarmowego a także schorzeń narządów ruchu.

Można tu również podziwiać starą, dziewiętnastowieczną zabudowę miasta.
W centrum uzdrowiska mieści się Willa POKUSA.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

    "Nasz obiekt został wyróżniony przez portal Nocleg.pl Miło jest nam poinformować, że nasza Willa Pokusa położona w Szczawnicy, otrzymała tytuł "Najlepszego obiektu noclegowego w Polsce. Lato 2018" w kategorii Najciekawsze menu. Znalazł się tym samym w przewodniku, który mogą Państwo pobrać zupełnie za darmo na stronie: nocleg.pl/przewodnik. Dziękujemy za wyróżnienie, a Państwa zachęcamy do odwiedzania naszego obiektu!"