Atrakcje

Położona jest w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski na pograniczu Pienin i Beskidu Sądeckiego, na wysokości 430 - 500m n.p.m. Dzięki specyficznemu mikroklimatowi i obecności wód mineralnych miasto stało się uzdrowiskiem, znanym już w XIX w. Wody mineralne w połączeniu z oferowanymi zabiegami wspomagają leczenie wielu chorób.

 

Miasto oprócz walorów uzdrowiskowych oferuje bogactwo atrakcji turystycznych, które przyciągają tu rzesze turystów przez cały rok. Jest idealnym miejscem, aby aktywnie wypocząć oraz poznać walory przyrodniczo - krajobrazowe Pienin.

 

Liczne szlaki turystyczne, trasy i ścieżki rowerowe prowadzą do malowniczych zakątków Pienińskiego Parku Narodowego i rezerwatów przyrody. Szczawnica zapewnia doskonałe tereny dla miłośników jazdy konnej, sportów wodnych, zwolenników lotów na paralotniach oraz wędkarzy. Do atrakcji miasta należy wyciąg krzesełkowy, prowadzący na szczyt Palenicy, skąd roztacza się malowniczy widok na Tatry i Pieniny.

 

Zimą Szczawnica staje się wspaniałą atrakcją dla miłośników białego szaleństwa, na których czekają tu liczne wyciągi.

 

Przygraniczne położenie miasta oraz pieszo - rowerowe przejścia graniczne umożliwiają zwiedzanie słowackich Pienin. Jedną z najważniejszych atrakcji Szczawnicy jest przełom Dunajca, należący do osobliwości przyrodniczych. Spływ przełomem Dunajca góralskimi tratwami jest niezapomnianym przeżyciem.

 

Dzięki walorom uzdrowiskowo - turystycznym, Szczawnica jest doskonałym miejscem do wypoczynku dla każdego i o każdej porze roku !